FAQ

Pro zákazníka

Voucher vám pošleme do emailu. Můžete ho také najít v profilu v sekci Přehled nákupů, ve kterém kliknete na objednávku, zde je možnost komunikovat s prodejce a voucher zde uplatnit tlačítkem.

Zkontrolujte prosím, zda vám e-mail nepřišel do spamu. Pokud používáte e-mailovou adresu končící @seznam.cz, @email.cz, @post.cz, @spoluzaci.cz, @stream.cz nebo @firmy.cz, může být e-mail ve složce „Hromadné“. Jestliže používáte Gmail, doporučujeme zkontrolovat složku „Promo akce“ nebo „Promotions“. Vaše vouchery také najdete po přihlášení v sekci Přehled nákupů, pokud jste přihlášení klikněte zde

Poté co si objednáte se přihlašte a přejděte do sekce Přehled nákupů. Zde klikněte na vaši objednávku a domluvte se na spolupráci. Po kampani můžete voucher uplatnit přímo v objednávce, nebo číslo voucheru pošlete prodejci reklamy. Voucher vždy uplatněte nebo posílejte až v době, kdy bude spolupráce dokončena.

Doporučujeme obrátit se na samotného prodejce reklam. Ten vám vždy pomůže nejlépe, o dané kampani ví totiž nejvíce. Pokud i tak budete nespokojení, máte možnost se vyjádřit pomocí hodnocení.

Můžeme vám jedině vytvořit heslo nové. Zažádat o něj můžete na stránce Zapomenuté heslo zde .

Pokud potřebujete po nákupu fakturu, napište nám. Vaše faktury za nákupy je v rozhraní v sekci Faktury.

Pro prodejce reklamy

Nemusíte mít IČO, faktury za prodej reklamy vystavujeme my.

Ne, platíte pouze provizi za přivedeného zákazníka. Žádné počáteční náklady ani riziko.

Obvykle kampaň schválíme do 24h. Pokud nebude něco v pořádku, kontaktujeme vás na email.

Jakmile zákazník nakoupí vaší reklamu, objeví se vám objednávka v sekci Přehled nákupů. Zde se zákazníkem se domluvte na spolupráci. Po dokončení kampaně požadujte číslo voucheru, které můžete uplatnit vy a nebo zákazník přímo v objednávce. Poté se vám připíšou peníze.

Faktury zákazníkům vystavujeme my. Po ukončení spolupráce se Vám přičítají peníze, které jste vydělali (Celková tržba).

Celková tržba (ponížena o provizi a hodnotu nevyužitých voucherů) je vyplácena postupně dle data uplatnění voucheru. Uplatněné vouchery jsou zahrnuty do vyúčtování 3× měsíčně: 1., 10. a 20. dne v měsíci.

Finance za uplatněné vouchery odesíláme z našeho účtu 3× měsíčně a to 2., 11. a 21. dne v měsíci. V případě, že toto datum vychází na den pracovního volna, peníze odesíláme první následující pracovní den.

U každé reklamě máte tlačítko TOP. Můžete si zvolit počet kreditů a podle toho být výš v kategoriích, 5 reklamních nabídek s nejvyšším TOPem jsou na hlavní straně. Top se platí kredity, které můžete koupit nebo je nasbírat.

Ano, pokud se voucher nevyužije po propadnutí vám pošleme peníze jako kdyby se voucher uplatnil, ale ponížený o 50% provizi.

V případě, že se nic neprodá, nic neplatíte.

Marketum.cz je pouze zprostředkovatelem, tedy nemůže vystavovat daňové doklady pro koncové zákazníky. Vy si pouze od nás pronajímáte prostor k prezentaci, ale nákupy zákazníci uskutečňují od vás. Je třeba, abyste doklady/faktury vystavovali vy jako poskytovatel služby, se kterým zákazník uzavírá kupní smlouvu. Předmětem naší spolupráce je pronájem obchodní platformy (součástí které je i pronájem našeho bankovního účtu, kde přijímáte finance od zákazníků), není tedy ani možné z vaší strany vystavovat fakturu naším jménem.

Peníze přijímáte už v okamžiku, kdy je objednávka zaplacena, a proto vám také v tomto okamžiku vzniká povinnost odvést daň z přidané hodnoty. Daňové doklady tedy vystavujete již v okamžiku platby zákazníka.

Každý zakoupený voucher obsahuje unikátní kód, jehož pravost je ověřována v partnerském rozhraní. Do okénka "Kód voucheru" v sekci "Uplatnění voucheru" zadáte kód konkrétního voucheru a kliknete na tlačítko "Uplatněte voucher".

Nenašli jste odpověď na vaší otázku, kontaktujte nás

Jsme Vám k dispozici každý pracovní den od 9:00 do 21:00
Zeptejte se nás!